Domů

Adopce - Brian Rooney Oluoch

Zpět
Číslo dítěte: 52193
Chlapec, 16 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Kisumu Wamwanga
Země: Kenya
Matka: Rose Awino, nar. 1974, v domácnsti
Otec: Philip Oluoch, nar. 1969, rybář
Popis situace: Brian je nejmladší z pěti dětí. Otec je jediným živitelem rodiny a rybaří na sítích jiných lidí. MAminka je nemocná a často v nemocnci. Otcův příjem nestačí na zaplacení účtů z nemocnice, školného pro děti a jídlo. Žijí v hliněném domku o dvou pokojích. Vodu používají z jezera, vaří na ohni a svítí petrojelkou. V roce 2024 by měl navštěvovat 8. třídu základní školy Island of Hope Humanist School, ale bohužel ztratil svého adoptivního rodiče. Potřebuje podpořit částkou 600 Kč/25 EUR/měsíc (7.200 Kč/300 EUR/rok).
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.