Domů

Adopce - Emerson Okinyi Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52289
Chlapec, 12 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre East [Kamayoge]
Země: Kenya
Matka: Pamella Anyango Ochieng, nar. 1988, prodavačka ryb
Otec: Tom Ochieng Ombogo, nar. 1973, rybář
Popis situace: Emerson Okinyi Ochieng se narodil v roce 2011 jako poslední do rodiny s 5 dětmi. Otec je rybář a matka prodavačka ryb. Jejich výdělek nestačí na pokrytí školného pro děti a na nákup jídla. Průměrný měsíční příjem rodiny je 2500 KES (přibližně 607 Kč). Rodina žije v jednopokojovém domku s doškovou střechou, používá dřevo na vaření, petrolejovou lampu na svícení a vodu berou z jezera. Chlapec je zdravý. V roce 2023 je chlapec v pátém ročníku v Island of Hope School. Potřebuje podpořit částkou 2400 Kč/100 Eur/trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.