Domů

Adopce - Shadrack Okoth Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52299
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre East [Sienga]
Země: Kenya
Matka: Millicent Aluoch Ochieng, nar. 1989, v domácnosti
Otec: Silas Ochieng Owuor, nar. 1985, rybář
Popis situace: Shadrack Okoth Ochieng se narodil v roce 2011 jako třetí do rodiny se 4 dětmi. Jeho nejstarší bratr je Ezekial a narodil se v roce 2005, jeho starší bratr Julius se narodil v roce 2008 a jeho nejmladší sestra Phoebe se narodila v roce 2013. Otec je rybář a matka v domácnosti. Průměrný měsíční příjem rodiny je 1000 KES (přibližně 245 Kč) a to je velmi málo na zajištění základních potřeb rodiny. Žijí v jednopokojovém hliněném domku, používají petrolejovou lampu na svícení, palivové dříví na vaření a vodu berou z jezera. Chlapec je zdravý. Od roku 2015 nastoupí Shadrack do školky v Island of Hope School.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.