Domů

Adopce - Jeremia Maagu

Zpět
Číslo dítěte: 52505
Chlapec, 21 let
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Elburgon
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -
Opatrovník: Margaret Wamgui (babička/grandma), nar. 1962, farmářka
Popis situace: Jeremia se narodil v roce 2003. Jeho matka zemřela na rakovinu a od té doby žije chlapec se svou babičkou, která je živitelkou rodiny. Vlastní malý kousek půdy a farmaří, aby se postarala o chlapce. Někdy si ale musí půjčit jídlo od sousedů a jiných dobrých lidí. Místní oblast je suchá a výnos z políčka není ideální. Není nikdo, kdo by mohl chlapci zabezpečit vzdělání a platit mu školní poplatky. Měsíční příjem rodiny je 500 KES (přibližně 114 Kč). Bydlí v pronajatém dřevěném domku, používají dříví na vaření, parafínovou lampu na svícení a vodu berou z řeky. Jeremia je zdravý chlapec. V roce 2023 chodí chlapec do třetího ročníku střední školy. Poplatek za školné činí 5,600 Kč /220 EURO za školní trimestr Podpoříte ho v jeho nelehké situaci ?
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.