Domů

Adopce - Moses Olodeki Chamwanda

Zpět
Číslo dítěte: 52689
Chlapec, 14 let
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Kawahgware
Země: Kenya
Matka: Rebeca Ambiyo, nar. 1972, příležitostné práce
Popis situace: Moses žije se svou matkou a dalšími třemi bratry – Alvinem (2007), Clintonem (2009) a Josephem. Otec byl v roce 2012 zabit. Matka má pouze příležitostné práce, jako je například praní prádla. Jejich příjem je velmi nízký a to cca 3.000 KES/ 600 Kč na měsíc. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém plechovém domku, do kterého je zavedený vodovod. Na vaření používají kamna a svítí petrolejovou lampou. V roce 2024 by měl Moses chodit do sedmé třídy základní školy.Pro svobodou matku je velmi těžké zaplatit školné, proto se stává, že Moses někdy do školy nechodí, protože nemá uhrazeny školní poplatky. Proto jsme se rozhodli, že Mosese zařadíme do programu adopcí, aby mohl chodit bez problémů do školy pravidelně. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.