Domů

Adopce - Irine Nafula

Zpět
Číslo dítěte: 52738
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Kanyama
Země: Kenya
Matka: Millicent Adhiambo Odongo, nar. 1986, žena v domácnosti
Otec: James Otengo Kutoyi, nar. 1982, nezaměstnaný
Popis situace: Irine má jednoho mladšího bratra. Tatínek je nezaměstnaný a máminka je ženou v domácnosti. Rodina má velmi nízký příjem (2000 ksh za měsíc - asi 450 Kč), takže je pro otce náročné platit školní poplatky pro dceru. Čtyřčlenná rodina žije v pronajatém dvoupokojovým domě ze dřeva a plechu. Používají kamna pro vaření a elektřinu pro osvětlení. Irine chce být doktorkou, nyní má dobrý zdravotní stav. V roce 2022 je dívka na základní škole. Adopce tohoto dítka stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Eva Jedličková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.