Domů

Adopce - Gerald Miler

Zpět
Číslo dítěte: 52750
Chlapec, 10 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Gerald Miler je v programu adopce od roku 2018 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre
Země: Kenya
Matka: Ann Achieng Odhiambo, nar. 1986, prodej second - handového oblečení
Otec: Peter Odhiambo Ouma, nar. 1982, zedník
Popis situace: Gerald je druhý nejstarší a má čtyři další sourozence. Má bratry Germaela (2006), Philise (2011) a sestry Nancy (2009) a Elishu (2017). Tatínek se živí jako zedník a maminky prodává second – handové oblečení. Příjem rodiny činí pouze 2.400 KES/ 480 Kč na měsíc, což těžko pokryje náklady na jídlo a školné pro děti. S rodinou žijí ještě dvě děti, které přišly o maminku. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí malým solárním světlem a vodu mají z jezera. Gerald je po zdravotní stránce v pořádku. Rád zpívá a dělá atletiku. Chlapec začne od začátku roku 2023 chodit do 3. třídy školy Island of Hope Humanist School, ale potřebuje podpořit. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.