Domů

Adopce - David Wainaina

Zpět
Číslo dítěte: 52817
Chlapec,
Adoptován
David Wainaina je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Mwangi Muchuki primary school.
Město, čtvrť: Elburgon Itura
Země: Kenya
Matka: Hanah Wanjua, nar. 1964, v domácnosti
Otec: Frederick Wanjua, nar. 1954, příležitostné práce
Popis situace: David žije se svými rodiči. Maminka je v domácnosti a tatínek má pouze příležitostné práce. Příjem rodiny plně závisí na tatínkovi a jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z řeky. Davidovi se daří dobře. S kamarády moc rád hraje fotbal. Ve škole má nejradši společenskou výchovu. V roce 2019 chodí do 6. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Davida zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Marie Niederhafnerová, marie.niederhafnerova@adopceafrika.cz, tel. +420 732 122 654

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.