Domů

Adopce - Melvine Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 52839
Dívka, 9 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Melvine Atieno je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Ongadi Mamboleo
Země: Kenya
Matka: Eunice Achieng, nar. 1978, prodej Mandazi
Otec: -, zemřel
Popis situace: Melvin žije se svou maminkou a sestrami Verone (2000), Lizz (2010) a Patricií (2012). Tatínek zemřel a maminka živí rodinu prodejem Mandazi (tradiční smažený chléb). Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 1.500 KSH/300 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Melvin je v současné době zdravá. Ráda pomáhá mamince s vařením a skáče přes gumu. Pro maminku je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Melvin zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. V roce 2023 nastoupila do 2. třídy základní školy Island of Hope Humanist School, ale potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.