Domů

Adopce - Marion Adhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52840
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Gwasi Seka
Země: Kenya
Matka: Jocinter Achieng, nar. 1993, v domácnosti
Otec: George otieno Sije, nar. 1985, rybář
Popis situace: Letty (změněno po křtu v 2021 v Batistickém kostele na Marion Adhiambo, opraven i datum narození dle nového rodného listu) žije se svými rodiči a sourozenci Vallary (2012) a Fidelem (2018). Tatínek je rybář a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 3.000 KSH/600 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Letty se v současné době daří dobře. Ráda si hraje s míčem a plave. V roce 2020 začala chodit do školky, nyní je ve 3. ročníku základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Letty zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy.Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.