Domů

Adopce - Vody Moses

Zpět
Číslo dítěte: 52871
Chlapec,
Adoptován
Vody Moses je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Migori Godwer
Země: Kenya
Matka: Beatrice Akinyi Ouru, nar. 1998, farmaří
Otec: Nicholas Opiyo Odegi, nar. 1986, příležitostné práce
Popis situace: Vody je prvorozený v rodině tří dětí. Má bratry Birona (2014), Abrahama (2017) a sestru Mary (2019). Tatínek má pouze příležitostné práce a maminka farmaří. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 2.000 KSH/ 400 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku z hlíny. Vaří na ohni, vodu berou z potoka. Moc rád hraje fotbal a učí se angličtinu. V roce 2020 nastoupí do 3. třídy základní školy. Kvůli opravdu špatné rodinné situaci bude Vody v roce 2020 umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.