Domů

Adopce - Junior Randy Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 53098
Chlapec,
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Wayandor
Země: Kenya
Matka: died
Otec: died
Opatrovník: Monica Achieng Okinyi, nar. 1968, uklizecka
Popis situace: Oba Juniorovi rodiče zemřeli. Chlapec žil chvíli s macechou, ale v domě se třemy místnostmi bylo 27 lidí a nebylo jídlo. Nakonec se Junior ocitl v sirotčinci Rusinga. V roce 2022 chodí chlapec do 8 třídy základní školy a baví ho matematika a vědy. Rád by se stal právníkem. Adopce stojí 5.600 Kč /220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Martina Veseková, , tel. 00421907141633

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.