Domů

Adopce - Junior Randy Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 53098
Chlapec, 17 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Wayandor
Země: Kenya
Opatrovník: Monica Achieng Okinyi, nar. 1968, uklízečka
Popis situace: Oba Juniorovi rodiče zemřeli. Chlapec žil s nevlastní matkou v hliněném domě se třemy místnostmi, vařili na ohni, používali solární energii na svícení a vodu brali z jezera. V domě žilo celkem 27 lidí a situace byla neúnosná, protože neměli peníze ani na jídlo. Nakonec se Junior ocitl v sirotčinci na Ostrově Naděje. V roce 2023 by měl nastoupit na střední školu. Baví ho matematika a vědy. Rád by se stal právníkem. Adopce stojí 5.600 Kč /220 EUR za školní trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.