Domů

Adopce - Vivian Anyango

Zpět
Číslo dítěte: 52876
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Migori Surmina
Země: Kenya
Matka: Maren Apiyo Maurice, nar. 1985, farmaří
Popis situace: Vivian je třetí narozená v rodině šesti dětí. Tatínek zemřel a maminka tak zůstala na děti sama. Živí se farmařením. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 3.000 KSH/600 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém domku z hlíny. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z řeky. Vivian je v současné době zdravá. Má ráda pletení a atletiku. V roce 2020 nastoupí do 5. třídy základní školy. Ve škole má ráda svahilštinu a matematiku. Po škole by ráda pracovala jako učitelka V roce 2020 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu), kvůli špatné rodinné situaci. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.