Domů

Adopce - Ileen Audrey Kennedy

Zpět
Číslo dítěte: 52913
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga west Sienga
Země: Kenya
Matka: Moline Auma Otieno, nar. 1996, prodává zeleninu
Otec: Kennedy Mzee Otuoma, nar. 1985, rybář
Popis situace: Ileen je jediným dítětem v této rodině, jeho otec je rybář a matka prodává zeleninu. Ileenovi jsou 3 roky a kromě vlastní rodiny otec živí ještě svojí maminku a sourozence. Rodinný příjem je okolo 3000 ksh (750 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Rodina je zdravá. Ileen si rád hraje s hračkami a také rád zpívá. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.