Domů

Adopce - Gracious Grace Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52914
Dívka,
Adoptována
Gracious Grace Odhiambo je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga west Ufira
Země: Kenya
Matka: Trezy Achieng Panyako, nar. 2001, v domácnosti
Otec: Chrisvans Opiyo Obondo, nar. 1999, fisherman
Popis situace: Gracious je prvorozená v rodině dvou dětí (Jayden 1 rok), jsou jí tři roky. Její otec je rybář a její matka je ženou v domácnosti. Příjem rodiny je díky tomu nízký, okolo 1580 ksh (400 Kč) měsíčně. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Rodina je zdravá. Gracious ráda pomáhá při vaření a také má ráda fotbal a sport. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.