Domů

Adopce - Vivian Achieng Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 52207
Dívka, 16 let
Není adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Kisumu Ufira
Země: Kenya
Matka: Maurine Adhiambo, nar. 1985, prodejkyně ryb
Otec: Bernard Ajuoga, nar. 1963, rybář
Popis situace: Vivian pochází z polygamní rodiny, kde je více manželek. Vivianina matka je poslední ženou. Otec je rybář a matka prodává ryby. Vivian má starší sestru a mladšího bratra. Příjem rodiny nestačí na pokrytí základních potřeb.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.