Domů

Adopce - Naisha Millicent Vin

Zpět
Číslo dítěte: 52925
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre west Ufira
Země: Kenya
Matka: Rose Aoko Vin, nar. 1993, Prodává ryby
Otec: Vincet Tabu, nar. 1989, Přepravuje zboží a lidi na motocyklu
Popis situace: Naisha je poslední narozená v rodině tří dětí (Austine 8 let, Eugine 6 let), matka prodává ryby, zatímco otec za úplatu převáží na motorce lidi a zboží, ale kvůli této pandemii kdy je zákaz pohybu lidí se tot podnikání opravdu zhoršilo. Naisha a její sourozenci žijí s dalším dítětem, které je částečně sirotkem. Příjem, který rodina dostane, je málo na to, aby platili potřeby pro rodinu a jídlo (3200 ksh za měsíc - asi 32 Eur). Rodina žije v pronajatém hliněném domě s jednou místností. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Naisha je v tuto chvíli po zdravotní stránce v pořádku.. Ráda hraje fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do mateřské školy. Adopce tohoto dítěte stojí 7 200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.