Domů

Adopce - Isaac Ebenezar Ouru

Zpět
Číslo dítěte: 52941
Chlapec,
Adoptován
Isaac Ebenezar Ouru je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Nyangrea
Země: Kenya
Matka: Jannet Akinyi Okoth, nar. 1990, v domácnosti
Otec: Victor Okoth Ouru, nar. 1990, zedník
Popis situace: Isaac se narodil v roce 2017 a má starší sestru Iddah (narozena v roce 2012). Jejich tatínek je zedník a maminka je ženou v domácnosti. Rodinný příjem je však velmi nízký na to, aby rodina byla schopna zajistit všechno potřebné, čistý příjem je 3.800 Ksh (cca 950 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém plechovém domě. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a svítí solární energií. Vzhledem k tomu, že žijí velmi blízko u jezera, Issac je velmi dobrý plavec.Taky rád hraje fotbal. Je zdravý až na to, že je astmatik. V létě 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.