Domů

Adopce - Kezi Brenda Malon

Zpět
Číslo dítěte: 52956
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Susan Akoth, nar. 1990, v domácnosti
Otec: Malone Odari, nar. 1985, rybář
Popis situace: Kezi se narodila v roce 2017 jako poslední v rodině tří dětí, má sourozence Dalmase a Afaxad. Její tatínek je rybář a maminka má příležitostné práce, občas prodává uhlí, ale většinu času je v domácnosti a stará se o děti. Rodinný příjem je okolo 5.000 Ksh (cca 1250 Kč) měsíčně. Rodina žije ve dvoupokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky nebo nabíjecí lampu (na solární energii). Kezi je zdravá, moc ráda si hraje na vaření a také si ráda hraje s míčem. To je její nejoblíbenější hra. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Kezi zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.