Domů

Adopce - Dency Awuor

Zpět
Číslo dítěte: 52975
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Linet Achieng Odhiambo, nar. 1984, recepční
Otec: Joseph Mbuya Odhiambo, nar. 1975, rybář
Popis situace: Dency se narodila v roce 2006 jako třetí v rodině. Její nejstarší sestra Chepy je také v programu adopcí (ID 5049) a nyní studuje na college. Její druhá starší sestra Emmy je ve druhém ročníku na střední a její nejmladší sestra Maria (ID 52922) je ve školce. Jejich otec je rybář, ale o rodinu se bohužel dobře nestará, protože hodně pije. Maminka pracuje na recepci v nemocnici a zároveň zajišťuje chod celé rodiny. Rodinný příjem je asi 9.000 Ksh (2250 Kč) měsíčně. Občas, když je otec opilý, celou rodinu vyhodí z domu. Rodina žije v dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají uhlí nebo dřevo a svítí petrolejovou lampou. Dency ráda sází stromy a hraje fotbal. Ve škole jí baví matematika a věda, v budoucnosti by se ráda stala inženýrkou. V létě 2021 nastupuje do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.