Domů

Adopce - Brigit Shell Okianga

Zpět
Číslo dítěte: 52992
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Sarah Achieng Okianga, nar. 1984, prodává ryby
Popis situace: Brigit se narodila v roce 2017 jako poslední v rodině 4 dětí, má sourozence Josepha (2001), Dancun (2004) a Wendy (2013). Její tatínek, který byl hlavním živitelem rodiny, bohužel nedávno zemřel a zanechal maminku, která se živí prodejem ryb samotnou. Pro ni je velmi těžké se o děti postarat a poskytnout jim vše potřebné, kromě vlastních dětí se totiž stará ještě o dva sirotky. Měsíční příjem rodiny je okolo 2.500 Ksh (cca 625 Kč). Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení používají petrolejovou lampu. Rodina je zdravá až na bratra Brigit Josepha, který trpí žaludečními vředy. Brigit má ráda netball a také si ráda hraje s modelínou. V roce 2021 nastoupila do mateřské školy. Pro její maminku je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné pro všechny děti a zároveň zajistit jídlo pro rodinu. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Brigit zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.