Domů

Adopce - Mike Tito Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53174
Chlapec, 8 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Mike Tito Ochieng je v programu adopce od roku 2024 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kasawang Warengo_Tito
Země: Kenya
Matka: Beatrice Awuor Ochieng, nar. 1979, Prodává ryby
Popis situace: Mike je poslední narozený v rodině sedmi dětí. Nejstarší sourozenec se narodil v roce 2000. Otec, který byl jediným živitelem rodiny, zemřel a zanechal matku, která pouze prodává ryby, aby děti nakrmila a zajistila jim základní životní potřeby. Příjmy, které matka získává z prodeje ryb, sotva stačí na zajištění základních životních potřeb rodiny. Její průměrný příjem je 1300 KES. Rodina je na tom zdravotně dobře, až na matku, která je astmatická a také chudokrevná, kvůli čemuž občas nemůže jít pracovat. Když onemocní, rodině ten den chybí jídlo, protože jim ho nikdo nezajistí. Žijí v hliněném domě, který jim patří. Dům má tři pokoje. Vaří na palivovém dříví/dřevěném uhlí. Pro osvětlení použijte petrolej/solár. Vodu získávají z jezera. Mike je na tom zdravotně dobře. Mike má rád fotbal a plavání. Mike má rád přírodu. Jednou by chtěl být učitelem. Chlapec by se měl od ledna 2024 přestěhovat do sirotčince Ostrova Naděje a nastoupit zde do školky. Potřebuje podpořit částkou 16 800 Kč/660 EUR za rok (1400 Kč/55 EUR měsíčně).
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.