Domů

Adopce - Bibra Adero

Zpět
Číslo dítěte: 53008
Dívka, 19 let
Adoptována
Bibra Adero je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Kaswanga Girls Secondary School.
Město, čtvrť: Rusinga Wanyama
Země: Kenya
Matka: Winnie Awour Otuoma, nar. 1980, pracuje v hotelu
Otec: Mathew Charles Otuoma, nar. 1970, farmář
Popis situace: Bibra se narodila v roce 2005 a má celkem 6 sourozenců (Peter, Sydney, Waseley, Jayson, Euaninta a Kessy). Jejich otec je farmář a maminka pracuje v hotelu, ale jejich plat není dostatečný k tomu, aby zajistili vše potřebné a také zaplatili školné pro všechny své děti. Rodinný příjem je asi 6.600 Ksh (cca 1650 Kč) měsíčně. Rodina žije ve dvoupokojovém plechovém domě, který je jejich, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou. Bibra je zdravá. Ráda tancuje, vaří a také zpívá. Ve volném čase hraje síťové hry. V roce 2023 nastoupila do 3. ročníku Kaswanga Girls Secondary School, ale vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, je nezbytná zvýšená podpora 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok).
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.