Domů

Adopce - Cynthia Awour Owe

Zpět
Číslo dítěte: 53009
Dívka, 22 let
Adoptována
Cynthia Awour Owe je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Wachara Ndiwa Kabade
Země: Kenya
Matka: Pamella Adhiambo Abade, nar. 1975, v domácnosti
Otec: Joseph Owe Abade, farmář
Popis situace: Cynthia se narodila v prosinci 2002 a má tři sourozence, dva z nich jsou starší - Wickliffe studuje na college a její mladší sestra Nancy je také na střední škole. Všichni společně žijí v hliněném domě, který má dvě místnosti, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo. Jejich otec je farmář a maminka je ženou v domácnosti, jejich rodinný příjem je okolo 4.200 Ksh (1.050 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. Cynthia je zdravá. Ráda hraje síťové hry a ve škole ji nejvíce baví chemie, historie a náboženství. V roce 2023 studuje 4. ročník naší střední školyIsland of Hope Humanist Mixed Boarding Secondary school. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, potřebuje zvýšenou podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období (16.800 Kč/ 660 EUR za školní rok). Pomůžete jí získat vzdělání a splnit jí její sen stát se zdravotní sestrou?
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.