Domů

Adopce - Joshua Odhiambo Ager

Zpět
Číslo dítěte: 53041
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Joshua Odhiambo Ager je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Anyango Ager, nar. 1998, prodává zeleninu
Otec: Samson Ogutu Ager, nar. 1992, nybár
Popis situace: Joshua se narodil v roce 2018 a je nejmladší ze dvou dětí, jeho bratr je Abraham (2017). Jejich otec je rybář a matka prodává zeleninu, aby uživila rodinu. I při kombinaci obou zaměstnání si vydělají jen velmi málo na to, aby uživili své děti a zaplatili jim školné. Tato čtyřčlenná rodina žije v hliněném domě, který má dvě místnosti. K vaření používají oheň a dřevěné uhlí a vodu získávají z nedalekého jezera. Ke svícení používají solární osvětlení a petrolejové lampy. Čistý měsíční příjem rodiny činí 3 000 KSH (cca 600 Kč). Po zdravotní stránce se rodině daří dobře s výjimkou Joshuy, který má problémy s očima. Mezi Joshuovy koníčky patří kreslení a hraní fotbalu. Joshua v roce 2023 nastoupil do mateřské školy na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel. +420 721 643 832

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.