Domů

Adopce - John Terry Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53042
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
John Terry Onyango je v programu adopce od roku 2024 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Gumba
Země: Kenya
Matka: Lydia Achola, nar. 1995, prodává ryby
Otec: Dericks Onyango Oulo, nar. 1993, nybár
Popis situace: John se narodil v únoru 2018 a je nejmladší ze dvou dětí, jeho starším bratrem je Tonny (2009). Jejich otec je rybář a matka se živí prodejem ryb. Společně s dalším dítětem, které potřebovalo domov, žijí v hliněném domě, který má 3 místnosti. Čistý příjem rodiny činí 4 200 KSH (cca 840 Kč) měsíčně. K vaření používají oheň a dřevěné uhlí a vodu získávají z nedalekého jezera. K osvětlení používají solární osvětlení a petrolejové lampy. John rád tancuje a hraje fotbal, baví ho také kreslení a recitování básní. Po zdravotní stránce se John potýká pouze s občasnou malárií. V roce 2023 by měl nastoupit do mateřské školy na Ostrově naděje, ale potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období (7.200 Kč/ 300 EUR za rok). Pomůžete mu získat vzdělání?
Kontakt: Daniela Jurkechová, , tel. +421 904 585 412

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.