Domů

Adopce - Eddy Rolex

Zpět
Číslo dítěte: 53061
Chlapec, 11 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Eddy Rolex je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Wanyama
Země: Kenya
Otec: Kennedy Otieno Kinaga, nar. 1987, řidič boda boda
Popis situace: Eddy se narodil v listopadu 2013 a má mladšího sourozence Charlese (2017). Jejich biologická matka zemřela, takže obě děti v současnosti žijí s otcem a nevlastní matkou. Jejich otec je provozovatel boda boda, zatímco nevlastní matka je ženou v domácnosti. Tato čtyřčlenná rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. Čistý příjem rodiny je 1 000 KSH (10 EUR). K vaření rodina používá dřevo a dřevěné uhlí a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejové lampy. Mezi Eddyho koníčky patří fotbal, plavání, četba a tanec. Mezi jeho oblíbené předměty ve škole patří matematika a angličtina. Od května 2022 je připraven zůstat v sirotčinci a začít chodit do mateřské školky v humanistické škole Island of Hope. Výdaje v dětském domově jsou bohužel vyšší než pouze školní docházka, a proto jeho adopce stojí 5 600 Kč/220 EUR za školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok).
Kontakt: Tereza Hovadíková, , tel. +420 773 970 283

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.