Domů

Adopce - Super Diana Opundo

Zpět
Číslo dítěte: 53063
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga East Waregi
Země: Kenya
Matka: Pamella Adhiambo, nar. 1975, prodává zelenina
Otec: David Ooko Opundo, nar. 1975, nybár
Popis situace: Super Diana se narodila v roce 2007 a má tři starší sourozence. Fredrick je ženatý a Felix skončil se školou. Diana má také sestru Judith (2009). Jejich matka se rozvedla a znovu vdala. Jejich nevlastní otec je rybář a matka prodává zeleninu. Rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. Čistý příjem rodiny činí 4 100 KSH (41 EUR). K vaření rodina používá dřevo a dřevěné uhlí a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejové a solární lampy. Diana byla poslána k příteli, aby mohla chodit do školy, protože její matka nemůže finančně podporovat její vzdělání. S matkou se vídá o víkendech, ale jinak tráví většinu času v domě svého přítele. Mezi Dianiny koníčky patří četba a atletika. Ve škole Dianu baví kisvahilština, angličtina a její společenskovědní předměty. Jednou by se ráda stala novinářkou. Od května 2022 je připravena zůstat v sirotčinci a v roce 2023 nastupuje do 1.ročníku humanistické školy Island of Hope. Výdaje v sirotčinci jsou bohužel vyšší než pouze školní docházka na základní škole, a proto její adopce stojí 5 600 Kč/220 EUR za školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete jí i když má dítě a i přesto chce studovat, což je skvělé?
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.