Domů

Adopce - Super Diana Opundo

Zpět
Číslo dítěte: 53063
Dívka, 17 let
Není adoptována
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga East Waregi
Země: Kenya
Matka: Pamella Adhiambo, nar. 1975, prodává zeleninu
Otec: David Ooko Opundo, nar. 1975, rybář
Popis situace: Super Diana se narodila v roce 2007 a má tři starší sourozence: Fredrick je ženatý, Felix skončil se školou a sestru Judith (2009). Jejich matka se rozvedla a znovu vdala. Jejich nevlastní otec je rybář a matka prodává zeleninu. Rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. Čistý příjem rodiny činí 4 100 KES. K vaření rodina používá dřevo a dřevěné uhlí a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejku/solární lampu. Matka nemohla Dianu finančně zajistit a tak jí poslala do domu svého známého. Spolu se vídaly pouze o víkendech, ale jinak trávila Diana většinu času v domě známého. Proto jsme jí v roce 2022 přijali k nám do sirotčince. Zde také v roce 2022 dokončila základní školu. Pak se jí narodilo miminko. Diana měla velký zájem pokračovat ve studiu a tak se o miminko začala starat její maminka. Diana tak mohla pokračovat na střední škole Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. V roce 2024 by měla pokračovat ve druhém ročníku. Bohužel nyní přišla o svého adoptivního rodiče, proto pro ní hledáme nového,a by mohla ve studiu pokračovat. Mezi Dianiny koníčky patří četba a atletika. Ve škole Dianu baví svahilština, angličtina a společenskovědní předměty. Jednou by se ráda stala novinářkou. Potřebuje podpořit částkou 5 600 Kč/220 EUR za školní období (16 800 Kč/660 EUR za rok).
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.