Domů

Adopce - Tobias Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 53096
Chlapec, 19 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Luanda
Země: Kenya
Matka: Jacline Atieno Omalla, nar. 1988
Otec: Raphael Ouma Ondigo, nar. 1986, zemřel
Popis situace: Tobias žil s maminkou a bratrem v hliněném domku. Jeho otec spáchal sebevraždu. Maminka je nemocná (vysoký krevní tlak) a nezvládala zaopatřit dětem základní potřeby. Proto Tobias v roce 2022 začal žít v sirotčinci na Ostrově Naděje. Chlapce baví matematika a angličtina. Tobias by se chtěl jednou stát inženýrem. V roce 2024 by měl navštěvovat 2. ročník střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Potřebuje podpořit částkou 1.400 Kč/55 EUR/měsíc (16.800 Kč/660 EUR/rok).
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.