Domů

Adopce - Brillian Sharlly Gilo

Zpět
Číslo dítěte: 53113
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kolunga Kamasengre west
Země: Kenya
Matka: Maurine Akoth Gilo, nar. 1987, prodává ryby
Otec: James Gilo Gilo, nar. 1982, rybář
Popis situace: Brillian je druhá nejmladší z pěti sourozenců. Rodina žije v pronajatém, hliněném domě, který má jednu místnost. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a ke svícení používájí solární energii. Otec pracuje jako rybář, a jeho výdělek je velmi nízký a skoro neprývá základní potřeby rodiny, toto je důvod proč dívky nemohla doposud začít chodit do školy.V lednu 2023 by měla nastoupit do školky na ostrov Naděje. Holčičku baví skákání přes švihadlo a atletika. Její adopce stojí 2.400 Kč/100 euro za školní období. Pomůžete Brillian začít chodit do školky?
Kontakt: Monika Hubičková, , tel. +420 777 693 209

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.