Domů

Adopce - Brillian Sharlly Gilo

Zpět
Číslo dítěte: 53113
Dívka, 7 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Brillian Sharlly Gilo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kolunga Kamasengre west
Země: Kenya
Matka: Maurine Akoth Gilo, nar. 1987, prodává ryby
Otec: James Gilo Gilo, nar. 1982, rybář
Popis situace: Brillian je druhá nejmladší z pěti sourozenců. Rodina žije v pronajatém hliněném domě, který má jednu místnost. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a ke svícení používájí solární energii. Otec pracuje jako rybář, a jeho výdělek je velmi nízký a skoro neporývá základní potřeby rodiny. Holčičku baví skákání přes švihadlo a atletika. V lednu 2023 by měla nastoupit do školky na Ostrov Naděje. Její adopce stojí 2.400 Kč/100 euro za školní období. Pomůžete Brillian začít chodit do školky?
Kontakt: Iveta Hovadíková, , tel. +420 732 827 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.