Domů

Adopce - Mickey Ethan Odhiabo

Zpět
Číslo dítěte: 53117
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Mickey Ethan Odhiabo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Nyangera Rusinga West
Země: Kenya
Matka: Terry Agala, nar. 1991, žena v domácnosti
Otec: Denish Alawo, nar. 1992, občasné práce
Popis situace: Mickey žije v současné době s babičkou. Maminka a tatínek nebyly kvůli finanční situaci schopni se o chlapce postarat. Hoch má rád fotbal. V lednu 2023 by měl nastoupit do školky na Ostrově Naděje. Jeho podpora stojí 2.400 Kč/100 euro za školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.