Domů

Adopce - Judith Achieng Okuku

Zpět
Číslo dítěte: 53118
Dívka, 7 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Judith Achieng Okuku je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamgere Rusinga east
Země: Kenya
Matka: Eunice Atieno Olunga, nar. 1984, prodavačka
Otec: John Okuku Olunga, nar. 1982, rybář
Popis situace: Judith má 7 sourozenců. Rodina žije v hliněném domě, vaří na ohni, vodu berou z jezera a využívájí solární energii na svícení. Judith baví kreslení a zpěv. Až vyroste chtěla by být zdravotní sestra. Holčička by měla v lednu 2023 nastoupit do školky na Ostrově Naděje. Její podpora činí 2.400 Kč/100 euro za školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.