Domů

Adopce - Elizabeth Anyango

Zpět
Číslo dítěte: 53120
Dívka, 6 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Elizabeth Anyango je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamgere Rusinga east
Země: Kenya
Matka: Damarice Atieno, studentka
Opatrovník: Auma Okeyo (babička), nar. 1976, prodává ryby
Popis situace: Elizabeth a její sestra dvojče Winnie se narodily jako nemanželské děti. Jejich maminka je stále studentka a s dívkami žila u jejich babičkou. Nicméně díky finanční situaci nastoupila Elizabeth do sirotčince a od ledna 2023 zde také začala chodit do školky. Dívku baví zpěv a tanec. Její podpora činí 5.600 kč/220 euro za školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.