Domů

Adopce - Brolin Ray Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 53132
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Brolin Ray Odhiambo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Litare
Země: Kenya
Matka: Caroline Awuor Otieno, nar. 1973, pracuje v hotelu
Otec: Amos Okongo, nar. 1973, rybář
Popis situace: Brolin má 6 sourozenců. Rodiče se nepohodli a momentálně žijí odděleně. O děti se stará matka, ale je velmi obtížné situaci. Má problémy zaplatit nájem a sehnat dostatek peněz na jídlo. Brolin by chtěl být novinář až vyroste. V lednu 2024 by měl nastoupit do školky na ostrově Naděje Rusinga. Jeho podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.