Domů

Adopce - Kingsley Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 53143
Chlapec, 5 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Kingsley Odhiambo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Ufira
Země: Kenya
Matka: Mary Aoko Obilo, nar. 1990, prodává ryby
Otec: dead
Popis situace: Otec chlapce zemřel, proto jediný příjem do rodiny přináší matka, která prodává ryby a snaží se uživit sebe a své čtyři děti. Rodina žije v hliněném domě, vaří na ohni, svítí solární energií a vodu bere z jezera. Příjem rodiny je nízký. Kingley má asthma a jeho sestra epilepsii což přináší další výdaje na lékařské výlohy. Chlapec by měl v lednu 2024 nastoupit do školky na ostrově Naděje Rusinga.Jeho podpora stojí 2.400 Kč / 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Iveta Hovadíková, , tel. +420 732 827 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.