Domů

Poděkování za zprostředkování schůzky v Nairobi

Vážená slečno Polanecká,

za mojí celou rodinu bych Vám chtěla touto cestou velmi poděkovat za zprostředkování přes Vašeho koordinátora v Nairobi tak krásné schůzky s naším adoptovaným chlapcem na dálku. Ani jsme nevěřili tomu, že to takto dopadne.

Jsme moc rádi, že jsme se touto cestou mohli přesvědčit doslova na vlastní kůži, jak probíhá koordinace a s tím spojený sponzoring dětí z chudých rodin.

Setkání klaplo na jedničku s hvězdičkou tímto způsobem:

Ráno v 7,30 za námi do hotelu přijela místní koordinátorka Asinah s chlapcem a jeho rodiči. Asinah jsme předali dárky od Vás a dalších rodičů, které byly pro jiné děti.

Jelikož jsme si chlapce „adoptovali“ teprve vloni, když už proběhla akce „nákup kol pro děti“, rozhodli jsme se ho zakoupit v Nairobi, protože jak nám psal náš Dennis, moc by si ho přál. Tak jsme zašli do blízkého obchodního domu, kde jsem kolo za obrovského nadšení všech zakoupili (viz foto), dále jsme nakoupili další dárky (např. oblečení a boty pro chlapce). Překvapilo mně, že ceny byly opravdu nízké. Poté jsme celou rodinku dopravili do čtvrti Dandora, kde bydlí. Jelikož jsme již ten samý den odpoledne letěli na Zanzibar, ač nechtěně, jsme museli odmítnout pozvání maminky Emily na večeři.

Loučení bylo velmi emotivní. Byla jsem moc ráda, že s námi byla šestnáctiletá dcera, která alespoň na chvilku nahlédla do života naprosto chudých lidí, do velmi neutěšeného prostředí (život doslova na skládce), že má nyní představu o tom, jak můžou i někteří lidé na světě žít. Říkala nám, že až jí bude 18 let, ráda by se zapojila také do této charitativní činnosti, že tyto rodiny a zvláště jejich děti tuto pomoc velmi potřebují. Asi až když to vidí člověk na vlastní oči, uvědomí si, jak je to velmi záslužná činnost.

Byli jsme všichni moc šťastni za to, že se toto setkání uskutečnilo, že jsme se navzájem obě rodiny poznali, že jsme se mohli na všechno zeptat, jak ta naše pomoc probíhá, jestli chodí Dennis do školy každý den, jestli byl o lékaře na prohlídce atd. Viděli jsme skromnost a hlavně vděk rodičů za to, že jejich synka podporujeme. Nyní se nám bude korespondovat daleko lépe než před tím.

Posílám Vám pár fotek z našeho setkání, které Vám nastíní atmosféru našeho setkání ......

Ještě jednou Vám děkuji za to, jak to klaplo, ale hlavně za to, co všechno pro ty malé caparty ze slumů děláte.

Jak by řekli rodiče našeho Dennise – větu, kterou stále opakovali: „Bůh Vám žehnej!“

P.S.
Po příletu jsme měli na základě zaplaceného zdravotního pojištění ve schránce obálku se čtyřstránkovou zprávou o zdravotním stavu našeho Dennise. S úlevou jsme zjistili, že nemá AIDS.

S pozdravem,
Naďa Zamrazilová