Domů

Pracovní cesta do Keni

Dana Feminová, ředitelka Centra Narovinu, je od 20.1. do 11.2. 2015 na pracovní cestě v Keni. Aktuální fotografie a novinky z její cesty a programu najdete na naší facebookové stránce.

» fotogalerie

První dva dny strávila Dana prací v kanceláři v Nairobi - s Brendou (účetní), Carol (administrativní zajištění projektu Adopce na dálku) a Kenem (ředitelem Centra Narovinu pro Keňu).

Třetí den cesty proběhl celodenní seminář se zástupci Partnerských škol v Keni, na kterou přijeli učitelé z Mombasy, Rusinga Island, Mufangana, Kakamegy a samozřejmě i Nairobi.

Po prvním roce spolupráce je stále vidět velké nadšení a motivace, všechny školy se těší na pokračování projektu také v roce 2015.

Víkend byl ve znamení semináře Adopce, který také proběhl velmi úspěšně. Celkem se ho zúčastnilo 40 koordinátorů, kteří mají v Keni na starosti děti v programu Adopce na dálku.

Tento týden čeká Danu cesta do Kauti a evaluace projektu Voda pro Kauti a pak přesun na Rusinga Island, kde zůstane celý týden. V projektu Ostrova Naděje se musí detailně naplánovat projekt výstavby střední školy, který podpořila SlovakAid a první děti usednou do lavic už v lednu 2016.