Domů

Setkání po letech s Dominicem, kterého jsme 10 let podporovali v projektu Adopce na dálku

Když jsem se dozvěděl, že poletím jako expert na CBRN Workshop do Nairobi hned jsem si začínal připravovat plán, jak se setkal se svým adoptovaným dítětem (kterému je ale již 19 let) chlapcem Dominicem Mwangim. Přes paní ředitelku Danu jsem si domluvil možnou schůzku s koordinátorem Kenem Okongo a „adoptivním synem“ Dominicem.

Musím také dodat, že naše rodina černošského chlapce Dominica finančně podporovala skoro 10 let a tím mu umožnila vystudovat celou základní školu a podstatnou část školy střední. I když Dominica už finančně nepodporujeme, přece jen možnost společného setkání byla velmi reálná a silná. Tak jsem poslal několik SMS koordinátorovi Kenovi v Nairobi a to až po příletu do země a po příjezdu do Nairobi, až jsem si ujasnil osobní program mého působení a pobytu v této chudé a exotické africké zemi. Bylo příjemné jak Kena, tak Dominica pozvat na společnou večeři do hotelu, kde jsem byl ubytován.

Oba přišli a tak byla možnost si promluvit o současné situaci s Dominicovým studiem, koníčkách chlapce a také o jeho plánech do budoucna. Předal jsem Dominicovi malé dárečky a také Kenovi. Nakonec jsem dal Dominicovi i malou finanční podporu na nákup školních potřeb, ale i sportovních a dalších drobností.

Silný zážitek z necelého dvouhodinového setkání se mi navždy vryl do do mé paměti a duše. Překvapením pro mě bylo především to, že se Dominic vyptával na život mojí starší dcery Zuzany, která před lety pracovala přímo v Keni. Měl jsem s sebou malý rodinný album 2013 a 2014 a tak jsme si ho mohli společně prohlédnout a popovídat si o naší rodině.

Otakar Mika, říjen 2014