Domů

Dostáváme ten nejdůležitější klíč v životě, a tím je vzdělání

Dobry den, Jmanui se Hellen Amukoa Olukusi. Jsem zi Keni mesta Nairobi. Mam Ctry bratry v Keni a dva bratry z Ceska Republice." Jů! To je to málo, co jsem si zapamatovala z češtiny.

Dobrý den, jsem Hellen Amukoa. Jsem jednou z podporovaných dětí projektu adopce na dálku, adoptována jsem byla v roce 2002. Moji rodiče jsou Pavel a Jarmila z Liberce. Ty mně dali vzdělání v mateřské školce, základní i střední škole a nyní jsem na college (vyšší odborné škole) a jsem ráda, že jsem dostala šanci vzdělávat se. Zařídili mně také zdravotní pojištění, které mi umožňuje nechat se ošetřit, když jsem nemocná. Udělali opravdu hodně pro mě i moji rodinu a my si pokorně váží me jejich podpory. Jsem požehnaná, že mám takovéto milující a starající se rodiče.

Chtěla jsem studovat veterinární medicínu, ale bohužel moje výsledky ze střední školy mi to neumožnily. Ale na druhé straně jsem zjistila, že mám ráda vaření a zajímám se o něj, tak jsem se rozhodla studovat hotelový management a catering. Chtěla bych jednou být velkou šéfkou a otevřít si vlastní hotel v Keni. Byla bych moc šťastná, kdybych viděla adoptivní rodiče a také své rodiče bydlet v mém hotelu.

Jů! Když moji rodiče přijeli do Keni, nevěřila jsem vlastním očím. Myslela jsem si, že sním, ale byla to realita, viděla jsem poprvé svoje rodiče a slzy radosti se hned objevily na mé tváři. Když jsme byli spolu, užívali jsme si každý společně sdílený moment.

Navštívila jsem také rodiče v České republice. Návštěva v České republice byla tou nejkrásnější částí mého života a největší zkušeností, na kterou nikdy v životě nezapomenu. Zažila jsem nové věci a každý den jsem se naučila něco nového. Jů, opravdu mi chybí ten čas v České republice. Nádherné hrady, nádherná příroda, nová jídla, samotná čeština, a hlavně lidé. Češi jsou tak láskyplní, starostliví a vlídní. Opravdu je miluji. Pamatuji si hodně úžasných věcí, které jsem prožila v České republice. Tak moc miluji své rodiče, že na ně celý svůj život nezapomenu. Dali mému životu dobrý základ.

Já i moje rodina v Keni jsme velmi šťastní a vděční za mé adoptivní rodiče. Chtěla bych také poděkovat svým bratrům a své babičce z České republiky. Děkuji svým rodičům i všem adoptivním rodičům Centra Narovinu za veškerou podporu keňským dětem. Opravdu jste pomohli dětem, které neměly takové štěstí a pocházejí z chudého prostředí, aby mohly dostat ten nejdůležitější klíč v životě, a tím je vzdělání. Jménem všech dětí v programu adopce na dálku říkám děkuji mnohokrát. „Ahoj!"

Hellen Amukoa Olukusi