Domů

Informace k aktuální situaci v Keni pro adoptivní rodiče projektu Adopce

Vážení adoptivní rodiče, příznivci a přátelé Centra Narovinu,

rádi bychom vás informovali o aktuální situaci v Keni a také o sbírkách, které díky vaší podpoře aktuálně realizujeme.

Aktuální situace v Keni

Situace v Keni je vážná, celkově je asi 7000 potvrzených případů pacientů. V posledním období přibývá stovky nových případů denně. Všechny školy jsou stále uzavřené v celé Keni. Hodně firem je zavřených a mnoho lidí nezaměstnaných, bez jakéhokoliv příjmu a pomoci. Nairobi a Mombasa jsou stále úplně uzavřené, tato města mají nejvíce případů a vláda se obává cestování lidí do ostatních regionů. Na Rusinga Island jsme, asi i díky těmto opatřením, zatím naštěstí bez případů.

Balíčky ani dopisy pro děti v Keni tedy stále není možné posílat, protože není možné je vyzvedávat na poště v Nairobi a rozvážet do regionů, děkujeme za pochopení.

Aktuálně je plán vlády postupně otevřít školy od září. Situaci sledujeme a budeme vás informovat.

Sbírka na záchranné potravinové balíčky a distribuce potravin

Moc vám také děkujeme za všechny příspěvky na podporu konkrétních dětí v projektu Adopce i ve sbírce na nákup potravinových balíčků, nákupy se stále ještě realizují. Potravinovými balíčky jsme také podpořili učitele v několika partnerských školách, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkově se zatím ve sbírce na potravinové balíčky vybralo už přes 130 000 Kč. Všechny obdržené fotografie z Keni, včetně videí, jsou ke stažení na naší Facebookové stránce Centra Narovinu nebo webové stránce, kde můžete Vaše dítě podle ID vyhledat. Fotografie byly také přidány na Stránku dítěte (do „Vyhledávání podle čísla dítěte:“ napište číslo dítěte a stiskněte tlačítko „Hledat“) nebo na Vaši soukromou stránku adoptivního rodiče, přihlásit se na ni můžete zde, více detailních informací je přílohou. Zbytek fotografií přidáme v průběhu července. Doufáme, že vám fotografie dělají takovou radost jako nám. Je to teď ta opravdu nejdůležitější pomoc, kterou v této situaci můžeme dětem a rodinám v Keni poskytovat! I proto do sbírky můžete i nadále přispívat, moc děkujeme.

Materiály od dětí

Po dokončení distribuce potravinových balíčků se keňská kancelář spolu s dobrovolnými koordinátory bude věnovat sběru materiálů od vašich dětí. Tato sbírka materiálů za trimestr 1/2020 bude obsahovat chybějící materiály z předchozích období, nové fotografie a dopisy, ale také poděkování za vaši pomoc. Bohužel kvůli tomu, že se školy zavřely již v polovině března a stále jsou zavřené, nebudete moci dostat vysvědčení za první ani druhý trimestr tohoto roku. Keňská kancelář žádá o strpení, protože mají mnoho práce s distribucí potravin. Jakmile se situace uklidní, materiály ihned odešlou. Pravděpodobně je obdržíte v první polovině září.

Sbírka na podporu kliniky Ostrova Naděje

A další velké poděkování je za příspěvky na podporu kliniky Ostrova Naděje. Tam tento týden šťastně docestovala objednaná zásilka ochranných a zdravotních pomůcek, kterou jsme díky sponzorovi obdrželi z Číny. Máme tedy pro zdravotnický personál k dispozici 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8 000 ochranných rukavic. Díky tomuto daru od sponzora a celkově vybraným 130 000 Kč ve sbírce, které jsme využili na první vybavení v podobě teploměru, prvních ochranných pomůcek, kyslíku, zásoby potřebných léků, výrobu mýdla, barely na vodu pro vytvoření dostatečného počtu míst na mytí rukou a celou logistiku, je naše klinika zajištěna a připravena pomáhat pacientům i v takto náročné situaci. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích a vláda v tomto bodě úplně selhává. I do sbírky na podporu kliniky Ostrova Naděje můžete i nadále přispívat. Moc děkujeme.

Aktuální informace ke sbírce na léčbu rakoviny dívenky Ruth Kipasy

Toto je mimořádně dojemný příběh a každému, kdo přispěl do sbírky na léčbu Ruth, patří opravdu obrovské díky. Od ledna 2020 Ruth statečně bojuje s nepříjemnou diagnózou a díky sbírce, ve které se vybralo neskutečných 250 000 Kč, mohla podstoupit celou léčbu chemoterapií a příští týden, po překonání všech nepříjemností s vedlejšími účinky léčby, zvládne dokončit i celou předepsanou léčbu radioterapií. Čeká nás tedy ještě další měsíc, než se po ukončení léčby bude moci udělat kompletní kontrola a zjistit, zda byla léčba úspěšná a nádor už ji neohrožuje.

Ruth je hluboce vděčná za to, kolik lidí ji přispělo na léčbu. Tato skutečnost ji přiměla v léčbě pokračovat a nevzdává to ani ve chvílích, kdy ji není opravdu dobře. Mysleme na ni a přejme ji dobré výsledky kontroly, ať se může vrátit mezi své spolužáky a pokračovat ve studiu na střední škole.

Provoz pražské kanceláře Centra Narovinu

Od 15. července částečně obnovíme provoz kanceláře Centra Narovinu. Budeme Vám k dispozici na adrese Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 vždy v úterý a středu od 9:00 do 17:00 hod..

Platby na školné

V předchozím dopise jsme Vám psali, že první polovinu školného jsme použili právě na potravinové balíčky a druhá polovina školného na druhý trimestr zůstane na našem účtu. Pokud se školy otevřou v průběhu druhého trimestru a děti se vrátí do školních lavic, budou po nás školy vyžadovat zaplacení školného a dalších poplatků. Pokud se školy neotevřou, využijeme i druhou polovinu na další nouzový nákup potravin. Děti se vrátí do škol nejdříve od září, proto chceme v srpnu pro děti v programu zopakovat úspěšnou distribuci potravin použitím druhé poloviny školného za druhý trimestr.

Doufáme, že plán vlády k otevření škol dopadne dobře a děti se od září do škol vrátí. Termín platby školného na 3. trimestr zůstává proto beze změny a to k 15. 7.

Zdravotní pojištění

Stále můžete pojistit Vaše dítko. Druhá vlna pojištění běží do konce července. Děti pak budou pojištěné od 1. srpna. Pojistit dítě je možné zasláním částky 1 500 Kč (60 EUR) na náš účet. Jako variabilní symbol uveďte číslo 6 + číslo „vašeho“ dítka, pod nímž je vedené v databázi „adoptovaných dětí“ (tj. např. 641023).

Děkujeme, že společně v Keni pomáháme těm nejpotřebnějším dětem a jejich rodinám.

Vaše Centrum Narovinu

Aktuální sbírky Centra Narovinu

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX).

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200

PřílohaVelikost
Soukromá stránka rodiče781.6 KB