Domů

Střípky z programu Adopce na dálku – zdravotní pojištění a extra platby

Zdravotní pojištění 2023/2024

I v tomto období jste měli možnost pojistit vaše adoptované dítko a členy rodiny ve dvou fázích: od 1. 6. / nebo 1. 8. 2023 až do 31. 5. 2024.

Hlavní podstatou zdravotního pojištění je nemocem předcházet. Proto se dítko, které má zaplacené zdravotní pojištění musí zúčastnit zdravotní prohlídky, na základě které dostáváme zdravotní zprávu, popřípadě doporučení na další vyšetření. Patří sem: doporučení k zubaři, předpis na brýle atd. Mezi nejčastější nemoci v Keni patří anémie, malárie, žaludeční vředy (způsobené jednostrannou stravou) a další pro nás známé či méně známé nemoci.

Adoptivní rodič od nás dostane zdravotní zprávu z lékařské prohlídky, popřípadě podrobnější informaci, zda je potřeba následující vyšetření či léčba. Zdravotní pojištění našim dětem pomáhá, jelikož si mnohdy rodina nemůže dovolit vyšetření a léčbu problému. Pomáháte i členům rodiny našich dětí. Máme případy, kdy jste uhradili zdravotní pojištění pro rodiče, prarodiče a sourozence adoptovaných dítek. Velice si vaší podpory vážíme.

634 pojištěných dětí
20 sourozenců, rodičů, prarodičů
654 Celkem pojištěno pro rok 2023/2024

Podrobnější informace o zdravotním pojištění naleznete na našich webových stránkách.

Děkujeme a přejeme všem pevné zdraví.

Eva Jedličková

 

Extra platby pro děti v programu Adopce na dálku

Co dětem v Keni udělalo největší radost? Mohly by to být chytré telefony, počítače, různé hry a hračky… No přeci kolo! Kolo možná ani není tak hračka jako spíše dopravní prostředek, ale ti z vás, kteří jste v mládí dostali kolo, tak se vám vlastně o dost zvětšil váš životní prostor, zkrátily se vzdálenosti, přibyli přátelé a vy sám jste poznal daleko širší okolí. Alespoň za mého mládí to tak bylo. Sedl jsem tedy k počítači a snažil se zjistit, kolik kol naši adoptivní rodiče pro svá adoptovaná dítka vlastně nakoupili. Prohledal jsem  všechny záznamy, které v něm byly. Nejstarší byly z roku 2011. Tak od roku 2011 do posledního školního období roku 2023 zakoupili naši adoptivní rodiče 56 kol. Tedy 56 dětí, kterým přibyli kamarádi, možná se jim i zkrátila cesta do školy, ale hlavně to byla veliká radost.

Děkujeme adoptivním rodičům za všechny extra platby a podporu adoptivním dětem a jejich rodinám, která pomáhá v nesnázích a jistě i dělá radost.

Zdeněk Mocek