Domů

Adopce - Letisha Atieno Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 40581
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Korogocho
Země: Kenya
Matka: Agnes Nanjala, nar. 1964, domácí práce
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Leteshia žije s matkou a třemi sourozenci. Matka vypomáhá v domácnostech a vydělá asi 4500 šilinků (asi 900kč) měsíčně. Pronajímají si místnost v domku, měsíční nájem činí 2000 šilinků. Vaří na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu berou za poplatek z městské sítě. Někdy nemají ani dostatek jídla a často není na školné pro děti.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.