Domů

Adopce - Emmanuel Mogere Aroni

Zpět
Číslo dítěte: 41734
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi
Země: Kenya
Matka: Ruth Bosibori, nar. 1970, v domácnosti
Otec: Kelvine Momangi, nar. 1968, nosič zavazadel
Popis situace: Emmanuel žije s oběma rodiči. Otec má příležitostné práce a matka je v domácnosti. Otec vydělá asi 4000 Ksh měsíčně. Bydlí v polohliněném domku za pronájem 2500 Ksh. Celkem 4-členná rodina má jednu místnost, kde vaří na kamnech, svítí petrolejkou a vodu nosí z vrtu. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví vědecký kroužek. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Anna Troligová, anna.troligova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 744 319

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.