Domů

Ohlédnutí za benefiční akcí a možnost online nákupu několika posledních krásných děl od dětí z celého světa

Ve čtvrtek 7.11.2013 od 15 do 19 hod. proběhla v Praze v Letohrádku Kinských benefiční akce ve spolupráci s Rádiem Junior Českého rozhlasu.
Celé odpoledne se neslo ve velmi milé atmosféře. Děti a studenti si vyzkoušeli několik workshopů s africkou tématikou, dospělí diskutovali o současné situaci v Africe, rozvojových projektech a shlédli nejnovejší videa dokumentující pokroky našich projektů.

Na akci byli přítomni například studenti s paní učitelkou základní školy z Berouna, kteří jsou zapojeni do projektu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku již několik let i adoptivní rodiče z Liberce, kteří se letos v srpnu vypravili do Keni a svoji adoptovanou dceru tam osobně navštívili.

Výtěžek z akce byl věnován dětem z Komunitního centra Ostrov Naděje na Rusinga Island, konkrétně sháníme potřebné finance na opravu budovy jídelny, která je v havarijním stavu. A tak do fondu na opravu přispěla tato akce krásnými 6. 780,- Kč. Během celého odpoledne bylo možné zakoupit si vítězné práce dětí z mezinárodní výtvarné soutěže Rádia Junior Českého rozhlasu Malujeme po síti a tak se krásná dětská dílka prodala za 3 380,- Kč. Od 18 hod. probíhala benefiční aukce pod patronací herečky Jitky Ježkové, která je také zapojena do programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku a již několik let podporuje vzdělání chlapce Collinse v Keni. Do aukce se dostala ta nejkrásnější díla a prodala se za 3 400,- Kč. Fotografie dokazují, že radost byla opravdu veliká.

Kdo se nestihl do Prahy vypravit, nemusí zoufat. Pár krásných děl je ještě stále k dispozici a my jsme se rozhodli Vám je ještě takto online nabídnout. Podpořte děti z Rusinga Island částkou 200 - 300,- Kč (+ poštovné) a udělejte si zároveň radost krásným dětským dílem.

»  Fotogalerie: věci na prodej

Příspěvky je možné zaslat na účet číslo 19-1460510217 / 0100 KB, variabilní symbol 900 nebo zaplatit osobně v pražské kanceláři Centra Narovinu (Tyršova 1, Praha 2). O jaké dílo máte zájem sdělte prosím na můj e-mail a společně se také domluvíme na poslání nebo osobním vyzvednutí.

Děkujeme všem, kteří si udělali čas a tuto akci podpořili. Především však Rádiu Junior Českého rozhlasu a dětem z mezinárodní výtvarné soutěže, jejichž díla jsou opravdu nádherná a krásně symbolicky pomohla také dětem – dětem v africké Keni. A v neposlední řadě patří velké díky také všem dobrovolníkům a adoptivním rodičům Centra Narovinu, kteří nám pomáhají a jsou naší velkou oporou.

Děkujeme a těšíme se na další společná setkání.


Za Centrum Narovinu,
Simona Heřtusová

Kontakt: Simona Heřtusová, mobil 608 301 270,
simona.hertusova@adopceafrika.cz
Centrum Narovinu na Facebooku
 

 

Související projekty: