Domů

Herečka Bára Munzarová podporuje projekt AdopceAfrika.cz

Žijeme v chaotické době. Jsme denně ve zprávách masírováni obavami a strachem z blížících se celosvětových katastrof, obavy z terorismu, z islámu jsou mám předkládány místo snídaně, oběda, či večeře velmi mohutně, snad až populisticky a účelově.

Rozhodla jsem se svobodně, sama za sebe, že chci žit ve světě beze strachu a bez paniky. A jak jinak začít, než po malých krůčcích obracením chaosu, celospolečenského strachu a negativních nálad ve věci dobré, nápomocné a pozitivní.

Jedním z kroků v tomto mém snažení byla i Adopce na dálku, ve které mi pomohlo báječné a ojedinělé Centrum Narovinu.

Zhruba před dvěma lety jsem si, naprosto snadno a přehledně, v pár jednoduchých, administrativních krocích adoptovala afrického chlapce. Když jsem pak ještě po prvním setkání s lidmi z Centra Narovinu zjistila, že škola vybudovaná Centrem Narovinu vyučuje a vychovává v pedagogickém programu Montessori, byla jsem o to nadšenější. Má vlastní dcera právě totiž dokončuje 8.třídu základní školy Montessori Na Beránku, která s Centrem Narovinu spolupracuje a pomáhá celý úžasný nápad a již fungující projekt podporovat. Tímto se mi krásně kruh pomoci uzavřel a získal ještě opodstatněnější smysl.

S každým dopisem od mého adoptovaného chlapce, který prosperuje, roste, je zdravý a tím pádem může zažívat trochu toho běžného životního štěstí, které my u nás všichni pokládáme za samozřejmou věc, s každým jeho děkovným řádkem se mi po celé duši vždy rozleje dobrý pocit a plně jasné přesvědčení, že alespoň malinko pomoci může každý z nás. A když to nejde finančně, tak alespoň šířením povědomí o tomto ojedinělém a báječném projektu.

Pomáháme tak totiž především sami sobě... A možná i celému světu. Je totiž přeci prokazatelně zdravější setrvávat v pozitivních vibracích a strachu a nenávisti vzdorovat.

Pojďme každý z nás nějakým tím, třeba malým krůčkem, zachránit planetu. Stojí to za to. Je krásná.

Držím nám všem palce.

Bára Munzarová
herečka a adoptivní maminka chlapce v Keni