Domů

Férový obchůdek Centra Narovinu – to jsou keňské dárky s příběhem

Čerstvou kávu a čaj, mastkové a dřevěné výrobky, šperky, trička, tašky a další zboží najdete v nabídce Férového obchůdku… Budeme rádi, když si vzpomenete i letos na naše dárky s příběhem při obdarovávání vašich nejbližších, firemních partnerů či zaměstnanců. Uděláte radost nejen jim, ale i dětem z komunitního centra Ostrov Naděje.

Výdělek bude použit na dokončení a provoz střední školy – na administrativní blok školy se sborovnou a kancelářemi, další budovu se dvěma třídami a kabinety učitelů a zbývající dvě budovy chlapeckých i dívčích ubytoven.

Komunitní centrum Ostrov Naděje má mateřskou školku, základní školu, sirotčinec a zdravotní středisko, které se stará každý den už o více než 500 potřebných dětí a 10 000 pacientu komunity ostrova Rusinga Island.
» Více informací k projektu

Nabízíme dárkové balíčky v různých hodnotách i provedení. Od menší varianty v celofánovém sáčku až po vetší dárkové balíčky v papírových krabicích a dřevitou vlnou. Balíček obsahuje férovou kávu a čaj z Keni, které jsou dovezeny přímo bez prostředníků. A také mastkový výrobek, který pochází z výrobní dílny Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni a podporuje tak soběstačnost projektu.

Férová káva je velice kvalitní 100% arabica. Keňská káva je obecně považována za jednu z nejkvalitnějších. Tato má klasifikaci AA, tj. jeden z nejvyšších možných stupňů v certifikaci Coffee Board of Kenya. Pochází z oblasti Mount Kenya, kde se pěstuje v nadmořské výšce 1 700 m. Pražení dává vyniknout silnému aroma, v němž se odráží divokost Afriky, a specifické, lahodné chuti s nádechem třešní a mandlí.

Férový čaj z Keni je kvalitní černý čaj, který se pěstuje v čajových zahradách horských oblastí v okolí Nairobi. Díky ideálním klimatickým podmínkám, v nichž roste, je obecně pokládán za jeden z nejkvalitnějších na světe. Jeho silné, velmi příjemné aroma a lahodnou chuť výborně doplní citrón, med či mléko.

A kdo v Keni mastkové zboží vyrábí? Hrubě otesané misky jsou ručně vyrobeny kameníky kmene Kisi z oblasti vesnice Tabaka, která je jediným místem v Keni, kde se těží kámen zvaný mastek. Tito kameníci vyškolili ženy z naší komunity kmene Luo na ostrove Rusinga, jak misky dále opracovat, vyhladit, nabarvit, nadekorovat a naleštit. Dodávají nám tedy hrubé polotovary, které ženy z Ostrova Naděje dokončují. V dílně pracovalo 12 žen, my vám představujeme dvě z nich.

Eunice Awuor Oreso je 23 let, je vdaná a má dva syny. Eunice pochází ze západní části ostrova, z místa zvaného Gundu. Vystudovala střední školu, college již studovat nemohla, protože její rodiče neměli dostatek financí na zaplacení školného. Eunice prodává použité oblečení, její manžel je hlídačem v obchode. Rodina žije v tří pokojovém hliněném domě, vodu si nosí z jezera, na vaření používají dřevo a svítí petrolejí.

Tracy Akinyi Otieno je 24 let, je vdaná a má dvě děti – dceru a syna. Tracey vystudovala základní školu, dále již nestudovala z důvodu narození prvního dítěte. Také pochází ze západní části ostrova, z místa zvaného Gunda. Tracy prodává lidem na ostrove vodu, její manžel se živí jako příležitostný dělník a občas rybaří. Rodinný příjem je velmi nízký. Žijí ve dvoupokojovém hliněném domku, na topení používají dřevo, pro vodu chodí do jezera a svítí petrolejí.

Dárková krabice
Obsahuje férovou keňskou kávu 200 g, čaj 200 g, zvířátko z mastku pro štěstí nebo mastkovou mističku či svícen dle specifikace. Baleno v dárkové papírové krabici, zboží je vystlané dřevitou vlnou.

1A / Dárková krabice Káva, čaj, soška v hodnotě 490,- Kč
1B / Dárková krabice Káva a soška v hodnotě 420,- Kč
1C / Dárková krabice Čaj a soška v hodnotě 390,- Kč
1D / Dárková krabice Káva, čaj a mastková mistička nebo svícen v hodnotě 500,- Kč

Dárkový balíček v celofánu
Obsahuje férovou keňskou kávu 200 g, čaj 200 g, zvířátko z mastku pro štěstí nebo mastkovou mističku či svícen dle specifikace. Baleno v celofánovém sáčku.

2A / Dárkový balíček v celofánu - Káva, čaj, soška v hodnotě 420,- Kč
2B / Dárkový balíček v celofánu - Káva a soška v hodnotě 320,- Kč
2C / Dárkový balíček v celofánu - Čaj a soška v hodnotě 270,- Kč
2D / Dárkový balíček v celofánu - Káva, čaj a mastková mistička nebo svícen v hodnotě 440,- Kč. Zboží je vystlané dřevitou vlnou.

I letos rádi připravíme další balíčky na míru podle vašich představ – do balíčku můžeme přidat další výrobky z Keni či dárkové certifikáty v různých hodnotách od 100,- Kč podporujících zdraví, vzdělání či děti z komunitního centra Ostrov Naděje. A také různě velká balení kávy a čaje – 100 g, 250 g nebo 500 g. Neváhejte nás kontaktovat.

Předem děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na spolupráci i letos. Krásné podzimní dny.
Simona Heřtusová

Centrum Narovinu
Simona Heřtusová
mobil 608 301 270
Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00
simona.hertusova@adopceafrika.cz
www.adopceafrika.cz, www.facebook.com/CentrumNarovinu

PřílohaVelikost
Nabídka Férového obchůdku1.35 MB