Domů

Kromě vztahu adoptivní rodič – adoptivní dcera jsme se stali přáteli a kamarády

O projektu Adopce afrických dětí neziskové organizace Centrum Narovinu jsem se dověděl v ČSOB již jako pracující důchodce.

Před Vánocemi roku 2010 se tato organizace společně s jinými podobnými organizacemi prezentovala v ČSOB prodejným stánkem se suvenýry z Keni a propagačními materiály ohledně svých projektů. Cestou na oběd do jídelny jsem se u jejích stánku zastavil prohlédnout si vystavené zboží a zároveň získat nějaké informace ohledně její činnosti. Tak mě zaujal projekt Adopce afrických dětí a na místě jsem si vybral dítě k adopci. Byla to dívka Diana Nyambura Wahome, která nastupovala na střední školu a jejíž předchozí sponzor z nějakých důvodů, patrně finančních, adopci ukončil. Tak jsem se stal její adoptivním rodičem.

O něco málo později jsem se zúčastnil setkání dobrovolníků a adoptivních rodičů, které se konalo v sídle organizace a kde se dělal nábor nových dobrovolných koordinátorů. Tak jsem se přihlásil a do dnes pracuji jako koordinátorem.

V roce 2015 jsem se rozhodl Dianu navštívit a letěl jsem do Nairobi. S Dianou jsem se setkal v její škole a strávil s ní všeho všudy 15 minut. Se mnou jel její tatínek, a když se ji zeptal, jestli je ráda, že jsem za ni přijel, doslova řekla, že by radostí skákala. Pak jsme se domluvili na setkání v rodině a následující víkend jsem navštívil její rodinu (rodiče a dvě Dianiny sestry), se kterou jsem strávil nějakých 5-6 hodin. Přijali mě velmi vřele a strávil jsem s nimi neuvěřitelně krásnou dobu. Při té návštěvě jsem Dianu pozval na návštěvu k nám do Prahy na 30 dnů hned následující rok 2016. Za jejího pobytu jsme se kromě vztahu adoptivní rodič – adoptivní dcera stali přáteli a kamarády. Diana byla unesena vším, co mohla vidět a zažit v Praze a České republice a že toho nebylo málo.

V současné době, po ukončení střední školy, Diana studuje na Utalii College hotel management a po jeho ukončení chce pracovat v oblasti hoteliérství a turizmu. Její velkým přáním a snem je dostat se do Evropy a pracovat v Evropě ve svém oboru. Doufejme, že se jí to splní.

Ljuben Nunev