Domů

Narozeninové přání do Keni

Rádi bychom Vám pro inspiraci ukázali, jak může vypadat korespondence mezi českým adoptivním rodičem a jím podporovaným dítětem v Keni.

Třikrát do roka nám do kanceláře přichází velké balíky s dopisy, vysvědčeními a fotografiemi od dětí z Keni, které v kanceláři zakládáme do obálek a dále přeposíláme adoptivním rodičům. Mezi dopisy nás zaujaly fotografie Belindy Nafuly, která na nich drží velké barevné fotky a je obklopena narozeninovými přáními, narozeninovým kloboučkem a mnoha dopisy. Belinda Nafula měla štěstí, že se dostala do projektu Adopce na dálku, a také měla velké štěstí, že si ji vybral Tomáš Zapletal, který se stal jejím adoptivním rodičem koncem roku 2013.

K letošním narozeninám jí vymyslel krásný dárek, a díky svému skvělému nápadu a energii jím udělal velkou radost dívce v 9 000 km vzdálené Keni. Zaktivoval své přátele a rodinu, jeden den se sešli na olomouckém náměstí a udělali takovou malou „oslavu“ Belindiných narozenin. Nechal vytisknout písmenka, která účastníci drželi, nakoupil balonky a různé „party“ věci a společně vytvořili narozeninovou fotografii. Zároveň všechny požádal, aby Belindě napsali krátký dopis, kde představí sami sebe a napíšou něco zajímavého. Všechny dopisy, písmenka a narozeninové doplňky potom zabalil a poslal Belindě. Také udělal seznam lidí, kteří na fotografii jsou, aby Belinda věděla, kdo jí to píše. To byl jeho narozeninový dárek. Pan Tomáš Zapletal na fotce drží písmeno „L“ :-).

Sponzorovat Belindu může také díky své podnikatelské činnosti – prodeji módy na internetu a pronájmu supersportovních vozů – www.figroup.cz.

Děkujeme Tomášovi za jeho podporu a originální nápad :-)