Domů

DĚKUJEME – sbírka pro KLINIKU OSTROVA NADĚJE úspěšně pokračuje a v Keni již proběhla první realizace podpory…

Vážení přátelé, 

moc vám děkujeme za podporu a pomoc a s velkou radostí sdílíme, co se již podařilo realizovat. Před Velikonocemi bylo na sbírkovém účtu nashromážděno 50 000,- Kč a v Keni bylo pro kliniku ihned pořízeno následující:

1) Nákup chemikálií a výroba antibakteriálního mýdla na mytí rukou. Ředitel naší střední školy je chemik a společně se studenty loňského čtvrtého ročníku již vyráběli mýdlo při loňských problémech s cholerou.
2) Nákup kanystrů na vodu s kohoutkem, aby bylo možné připravit více míst na mytí rukou nejen v areálu Ostrova Naděje, ale i ve vesnici.
3) Nákup dalších kyslíkových bomb a příslušenství, aby bylo možné pomoci více pacientům.
4) Nákup léků – především paracetamol, antibiotika a antivirotika.
5) Nákup dostupných ochranných pomůcek – masky, jednorázové rukavice a obleky. Objednány jsou také respirátory a doufáme, že budou brzy dodány.
6) Nákup látky, ze které se začaly šít roušky. Do této aktivity bychom rádi zapojili také dobrovolníky a pokusíme se prosadit nošení roušek… Zaměstnanci Ostrova Naděje jdou příkladem a dělají osvětu pro celou komunitu v oblasti Rusinga Island.

Na klinice se realizovalo také několik preventivních opatření:
- čekárna se přesunula i ven, aby bylo možné udržet více prostoru mezi jednotlivými pacienty
- u vstupní brány do areálu nemocnice byl postaven stan, kde se měří teplota všem lidem
- pro lidi s horečkou a příznaky podobnými covid-19 je připravena izolace za budovou kliniky a připravili se i speciální možnosti izolovaných lůžek ve třídách školy

Sbírku tedy neukončujeme a moc vás prosíme o další sdílení a podporu, abychom mohli nakoupit více kvalitních ochranných pomůcek a dostatek čistících a desinfekčních prostředků pro desinfekci prostor kliniky a sanitky, abychom zajistili bezpečí našich zdravotníků a umožnili jim pomáhat místní komunitě bez velkého rizika.

Děkujeme a společně pomáháme dál. Centrum Narovinu

Příspěvky můžete posílat na sbírkový účet číslo 107-6829480277/0100, variabilní symbol kliniky 910 (účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500, IBAN: SK1375 0000 0000 4001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX, v.s.: 910). Předem děkujeme za Vaši podporu, i malý příspěvek moc pomůže.