Domů

Adopce - Dickson Njuguna

Zpět
Číslo dítěte: 40593
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Anna Wambui, nar. 1965, farmářka
Otec: -
Opatrovník: -, prodává ve stánku
Popis situace: Dickson žije s prarodiči a s 2 dalšími sourozenci, setra Mary je také v programu adopcí ( pod č. 40594) Maminka je nyní v nemocnici kvůli zranění na noze a cukrovce. Dědeček prodává suvenýry ve stánku a vydělá asi 15000 Ksh (cca 3000kč). V pronájmu za 4000 Ksh. bydlí 5 lidí ve dvou místnostech, vaří na dřev uhlí, svítí elektřinou a vodu berou ze sítě. Chlapec má astma. Rád si hraje s hračkami, které si sám vyrobí. Chtěl by se stát inženýrem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.