Domů

Adopce - Dickson Njuguna

Zpět
Číslo dítěte: 40593
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Anna Wambui, nar. 1965, farmářka
Otec: -
Opatrovník: -, prodává ve stánku
Popis situace: Dickson žije s prarodiči a s 2 dalšími sourozenci, setra Mary je také v programu adopcí ( pod č. 40594). Dědeček prodává suvenýry ve stánku a vydělá asi 15,000 Ksh (cca 3,000 Kč). Rodina si pronajímá domek, ve dvou místnostech bydlí 5 lidí. Rodina vaří na ohni na dřevěném uhlí, svítí elektřinou a vodu berou ze sítě. Chlapec má astma. Chtěl by se stát inženýrem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.